چرا موتور پلاستیکی گیربکس را انتخاب می کنیم؟

September 21, 2021

آخرین اخبار شرکت چرا موتور پلاستیکی گیربکس را انتخاب می کنیم؟

با توجه به موادی که موتور چرخ دنده استفاده می کند ، موتور دنده ای به انواع پلاستیکی و فلزی تقسیم می شود.این بدان معناست که جنس قسمت محفظه پلاستیک یا فلز است.در واقع ، چرخ دنده های فلزی ما شامل متالورژی قدرت و پردازش سخت افزار است.اما در حقیقت ، صرف نظر از نسخه فلزی یا پلاستیکی ، آنها مزایا و محدودیت های خاص خود را دارند.در اینجا دلایل انتخاب موتور دنده پلاستیکی آورده شده است.

 

آخرین اخبار شرکت چرا موتور پلاستیکی گیربکس را انتخاب می کنیم؟  0

 

1. هزینه کمتر: به طور کلی ، هزینه تولید چرخ دنده های پلاستیکی ارزان تر از چرخ دنده های فلزی است.طبق فناوری پلاستیک ، از آنجا که معمولاً نیازی به اتمام ثانویه نیست ، دنده های پلاستیکی معمولاً 50 تا 90 درصد صرفه جویی نسبت به چرخ دنده های فلزی مهر و موم شده نشان می دهند.

2. سر و صدای کم: عملکرد جذب شوک قوی موتور دنده پلاستیکی باعث ایجاد نویز کم در حین کار می شود.

3. بالا درجه از آزادی طراحی: پلاستیک قالب گیری هندسه دنده کارآمدتری نسبت به فلز ارائه می دهد.قالب سازی برای ایجاد اشکال ، مانند چرخ دنده های داخلی ، چرخ دنده های خوشه ای و چرخ دنده ها ایده آل است ، در حالی که هزینه تشکیل آنها در فلز می تواند بسیار بالا باشد.

4. دقت بالا: چرخ دنده پلاستیکی می تواند با کیفیت مواد ثابت و کنترل دقیق فرآیند قالب گیری ، دقت بالایی را به دست آورد.

5. ظرفیت تحمل قوی: از آنجایی که چرخ دنده های پلاستیکی می توانند عریض تر از چرخ دنده های فلزی باشند ، می توانند در یک مرحله به ظرفیت باربری بیشتر و انتقال قدرت بیشتر دست یابند.

6. مقاومت در برابر خوردگی: بر خلاف چرخ دنده های فلزی ، چرخ دنده های پلاستیکی به دلیل غیر رسانا بودن دچار خوردگی نمی شوند.اینرسی نسبی آنها به این معنی است که می توان آنها را در کنتورهای آب ، کنترل های کارخانه های شیمیایی و سایر شرایطی که ممکن است باعث خوردگی یا تخریب چرخ دنده های فلزی شوند ، مورد استفاده قرار دهیم.

7. روغن کاری: روانکاری ذاتی بسیاری از پلاستیک ها آنها را برای چاپگرهای رایانه ای ، اسباب بازی ها و سایر شرایط کم بار که به چرخ دنده های خشک نیاز دارند بسیار مناسب می کند.پلاستیک ها را نیز می توان با گریس یا روغن چرب کرد.

8. سبک: وزن چرخ دنده های پلاستیکی اغلب سبک تر از چرخ دنده های فلزی است.

9. عملکرد جذب شوک خوب: چرخ دنده های پلاستیکی دارای نیروی تحمل بیشتری نسبت به چرخ فلزی هستند زیرا پلاستیک می تواند جهت جذب بار ضربه ای منحرف شود.همچنین توزیع بارهای موضعی ناشی از عدم هم ترازی و خطاهای ابزار را بهتر انجام می دهد.

 

محدودیت چرخ دنده های پلاستیکی

در مقایسه با چرخ دنده فلزی ، چرخ دنده های پلاستیکی دارای محدودیت های مدول ارتجاعی کم ، مقاومت مکانیکی کم ، عملکرد ضعیف هدایت گرما و ضریب انبساط حرارتی زیادی است.دما عامل اصلی م wearثر بر سایش است و سرعت چرخش و گشتاور انتقال از عوامل مهمتری هستند که بر درجه حرارت و سایش سطح دندان تأثیر می گذارند و استفاده از دنده پلاستیکی را در مواقع بار زیاد و با سرعت زیاد محدود می کند.