ترمز پارک الکتریکی (EPB) گیربکس

January 18, 2021

ترمز پارک الکتریکی (EPB) گیربکس

سیستم میکرو درایو ZHAOWEI را می توان روی ترمز پارک الکتریکی (به اختصار "EPB”) ، که نیازهای پاسخ کوتاه مدت را برآورده می کند و مشکل چگونگی تولید گشتاور بالا در اندازه کوچک را حل می کند.

 

 

ترمز پارک الکتریکی به فناوری گفته می شود که ترمز موقتی هنگام رانندگی و ترمز طولانی مدت پس از پارک را در خود ادغام کرده و با کنترل الکترونیکی ترمز پارک را تحقق می بخشد.استفاده از ترمز دستی الکترونیکی نیز مشابه است.عموماً یک دکمه است.ترمز دستی الکترونیکی تحت هر شرایطی از وسیله نقلیه فعال می شود.اگر در حین حرکت به اشتباه فشار داده شود ، عملکرد ترمز دستی الکترونیکی بلافاصله خاموش می شود زیرا دریچه گاز هنوز در وضعیت کار است.اگر در هنگام ترمز اضطراری فشار داده شود ، اکثر سیستم های ترمز دستی الکترونیکی علاوه بر این ، قدرت ترمز بیشتری را برای کمک به شما فراهم می کنند و برخی از مدل ها توزیع الکترونیکی نیروی ترمز و توقف سرعت مجاز را دارند.

 

 

در واقع ، EPB دارای سه قسمت مهم است ، یک ماژول ترمز الکترونیکی ، یک موتور کنترل و یک سوئیچ برقی در کابین.هنگامی که راننده سوئیچ را کار می کند ، فرمانی را به ماژول ترمز الکترونیکی می فرستد که حس می کند ترمزهای پارک کار می کنند.بعداً ، این ماژول به موتور کنترل نصب شده در کولیس ترمز فرمان می دهد تا کار کند.بنابراین ، لنت های ترمز مجبور به دیسک می شوند و در نتیجه حرکت چرخ ها را محدود می کنند.

 

موتورهای کنترل EPB نصب شده روی کولیس ترمز چپ و راست چرخ عقب به ترتیب از موتورهای DC و گیربکس های میکرو تشکیل شده است.جعبه دنده توسعه یافته توسط ZHAOWEI دارای ساختار جمع و جور ، اندازه کوچک و گشتاور بزرگ است ، که می تواند جهت نیروی محرکه را تغییر دهدموتور DC.جعبه دنده برای EPB می تواند تحت شرایط گشتاور بالا و جریان بالا به سرعت کار کند.

 

ZHAOWEI دنده و مشخصات دنده ترمز پارک الکتریکی را اصلاح می کند ، که می تواند باعث بهبود اثربخشی و دقت ساخت جعبه دنده تحت لرزش فرکانس بالا شود.

 

EPB با گیربکس های میکرو می تواند پارکینگ پایدار خودرو را در دامنه تحقق بخشد.علاوه بر این ، سیستم به طور خودکار جبران گرما را درک می کند ، یعنی اگر خودرو مجبور به پارک شود ، دیسک ترمز عقب به دلیل افت دما بین صفحه اصطکاک فاصله خواهد داشت و موتور در این زمان به طور خودکار روشن می شود ، رانندگی مهره تراکمی برای جبران شکاف ناشی از افت دما برای افزایش اثر پارکینگ قابل اعتماد.

 

جعبه دنده EPB که در بالا ذکر شد فقط به عنوان موردی نشان داده می شود که برای مشتریان خاص تولید شده است.همچنین می تواند با توجه به نیاز مشتری سفارشی شود.